Forum

Nie masz konta? Dołącz do nas
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Miami Vice
Miami Vice - serial telewizyjny (1984-1989). Dwójka detektywów -> Sonny Crockett (Don Johnson) aka "Sonny Burnett" i Ricardo Tubbs (Philip Michael Thomas) aka "Rico Cooper" - zajmuje się zwalczaniem przestępczości zorganizowanej w słonecznym Miami. 

[Obrazek: miami-vice.jpg]

Handlarze bronią, narkotykami, przestępcy polityczni, w każdym odcinku możemy spotkać się z oryginalną fabułą. Wisienką na torcie są znane osobistości z Hollywood i nie tylko, które pojawiają się w poszczególnych odcinkach. W serialu wystąpili m.in. Phil Collins, Bruce Willis, Bill Paxton, Wesley Snipes, Liam Neeson, Al Israel, Jeff Fahey i wielu innych.

W sumie powstało aż 111 odcinków (5 sezonów). Większość wątków przedstawionych w filmie opartych zostało na faktach - w Miami rozkwitała wówczas przestępczość zorganizowana.
Odpowiedz

Serial był kamieniem milowy dla telewizji, to jaki wpływ miał wtedy na kulturę, modę i jak bardzo kreował to co było "trendy" najłatwiej dostrzec jest teraz, 31 lata od premiery pierwszego sezonu.

Od października 2008 do grudnia 2010 zbierałem kolekcję która była wydawana raz na dwa tygodnie. Myślę za jakiś czas wrócę do niego, trzeba poszukać jakiś inspiracji  Wink

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz

Przy okazji zna ktoś z was jakiś serwis, gdzie można obejrzeć bez problemu wszystkie odcinki online? Liczę na to, że może w końcu TVP lub Puls zdecyduje się zarzucić serial, bo jakby nie patrzeć mój ulubiony. Na chwilę obecną na Pulsie jest tylko Nash Bridges i Gliniarz i Prokurator - po raz kolejny powtórki lecą.

Z tego co widzę chyba ostatnio ktoś zarzucił na cda.pl, jak jeszcze rok temu próbowałem gdzieś obejrzeć, to tylko płatnie, była co prawda zagraniczna strona - może znajdę nazwę, ale trzeba było uważać bo większość linków zawierała niemiłe niespodzianki.

Swoją drogą orientuje się ktoś, jacy byli lektorzy i których polecacie?
Odpowiedz

(13-08-2015, 19:22)Burnett napisał(a): Serial był kamieniem milowy dla telewizji, to jaki wpływ miał wtedy na kulturę, modę i jak bardzo kreował to co było "trendy" najłatwiej dostrzec jest teraz, 31 lata od premiery pierwszego sezonu.

Od października 2008 do grudnia 2010 zbierałem kolekcję która była wydawana raz na dwa tygodnie. Myślę za jakiś czas wrócę do niego, trzeba poszukać jakiś inspiracji  Wink

O miło wiedzieć, że też jest ktoś na forum kto pasjonuje się serialem. Mi udało się z powodzeniem zaszczepić u znajomych zainteresowanie nim, kiedyś obejrzałem wszystkie sezony - tylko raz co prawda w TV, ale pamiętam doskonale większość odcinków, ciekawa była różnorodność i mimo iż uwielbiam Miami, to także to, że nie wszystkie odcinki rozgrywały się tam. Muzyka także wbijała w fotel, np. odcinek Definetely Miami - i kultowy "Cry" - Godley and Creme Smile
Odpowiedz

Co do serwisu online to nie znam, wątpię też by jakaś telewizja w najbliższym czasie zdecydowała się na powtórki a nawet jeśli, to zaczną emisję z pierwszym i skończą na drugim sezonie, co kilka lat temu zdarzyło mi się na TVN7 hehe.

Tak, jestem wielkim fanem, nie bez powodu wybrałem ten temat na pierwszy post  Big Grin

"Cry" to jeden z tych fenomenalnych kawałków których poznałem właśnie dzięki soundtrackowi, jest ich trochę więc polecam wszystkim zainteresowanym zgłębiać ten wątek, myślę znajdziecie coś dla siebie.
Odpowiedz

Serial "Miami Vice" ma status kultowego ale w Polsce na rynek DVD wszedł jakby tylnym wejściem, bo był ... dodawany do gazety i tylko w ten sposób można go było nabyć w całości jeśli się sumiennie kupowało każdy zeszyt lub prenumerowało. Amercom, po zakończeniu wydawania całej serii, postanowił wydawać "Miami Vice" ponownie, tym razem z ich programem TV - "TV Okey" - niestety krótko po 3 sezonie wydawnictwo zaprzestało tej praktyki bo ich tygodnik telewizyjny zniknął z rynku. Krótko taniej można było nabyć serial od nich. Najciekawsze jest to, że jedyne sezon 1 później trafił do sklepów. Amercom nie wydał zbiorczo reszty a obecnie w ogóle nie zakupicie tego serialu w języku polskim! Podzielę się jeszcze refleksja odnośnie jakości video, ta Amercomowa jest zdecydowanie gorsza od tej z Zachodu, Region2. W sumie "Miami Vice" nie było w polskiej telewizji jakieś 10 lat, wątpię czy powróci, może to kwestia licencji, jednak z drugiej strony są kanały płatne ale i tam nie ma tego serialu, to co najmniej dziwne.
Odpowiedz

Pamiętam że liczyłem ile wydałem na kompletną kolekcję to było to nieco ponad 500 PLN, dość dużo, ale jeśli rozłożyć koszta na dwa lata to nie wygląda tak źle. Teraz skłaniałbym się raczej do zakupu kolekcjonerskiego boxu w oryginalnej wersji językowej, byłoby miłe nie drogie połączenie nauki z przyjemności Wink

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz

Ja mógłbym ponieść każde koszta, byle dostać wszystkie sezony w swoje łapska, ale z dobrym polskim tłumaczeniem. Chociaż fakt, że charakterystyczny głos Johnsona, byłby gdzieś na drugim planie nie brzmi już ciekawie. Jeśli chciałbyś obejrzeć w oryginalnej wersji językowej, to może uda mi się odkopać tę stroną z której kiedyś korzystałem.

Swoją drogą, jeśli mielibyście nominować 3 najlepsze odcinki ze wszystkich serii, które byście wybrali i dlaczego? Wiem że wybór byłby ciężki, ale mimo wszystko...
Odpowiedz

Tych odcinków faktycznie jest dużo... napisze o tych które teraz bez zastanawiania przyszły mi do głowy;

1. "The Prodigal Son" - otwieający drugi sezon, wypad do Nowego Jorku i dwa motywy muzyczne podczas nocnego spaceru Crocketta, mianowicie; "Pride (In the Name Of Love)" i "You Belong To The City".
2. Odcinek w którym Sonny walczył z czasem i dowodami próbując wydostać na wolność wcześniej skazanego, udało się... jednak cały efekt zrobiło zakończenie w którym okazało się że jednak był winny ...scenariusz pierwsza klasa, niestety nie pamiętam tytułu.
3. Czwary sezon i "A Bullet for Crockett".
Odpowiedz

(15-08-2015, 01:54)Burnett napisał(a): Tych odcinków faktycznie jest dużo... napisze o tych które teraz bez zastanawiania przyszły mi do głowy;

1. "The Prodigal Son" - otwieający drugi sezon, wypad do Nowego Jorku i dwa motywy muzyczne podczas nocnego spaceru Crocketta, mianowicie; "Pride (In the Name Of Love)" i "You Belong To The City".
2. Odcinek w którym Sonny walczył z czasem i dowodami próbując wydostać na wolność wcześniej skazanego, udało się... jednak cały efekt zrobiło zakończenie w którym okazało się że jednak był winny ...scenariusz pierwsza klasa, niestety nie pamiętam tytułu.
3. Czwary sezon i "A Bullet for Crockett".

The Prodigal Son - z tego co pamiętam, to jeszcze był tam motyw Carribean Queen - Billy'ego Oceana, jeden z najlepszych w całym serialu moim zdaniem,

u mnie wyglądałoby to tak:
1. Gdy Irlandczycy płaczą (sezon 3 odcinek 1) - świetna fabuła, działalność IRA, no i przewinęło się wielu aktorów: Jeff Fahey, Liam Neeson, Paul Gleason etc., spodobał mi się też motyw muzyczny, ale nigdzie nie mogę go znaleźć, kiedy Neeson stoi z bazooką na dachu parkingu, a Johnson z partnerem walczą z czasem, by go dopaść.
2. Bilet w jedną stronę (sezon 2 odcinek 14)/ + jeszcze chodzi mi po głowie odcinek w którym Crockett miał działać jako wtyczka w mafii w sumie fajny portret psychologiczny,
3. Phil the Shill - (sezon 2 - odcinek 11)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości