Forum

Nie masz konta? Dołącz do nas
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pai-Film Home Video
Dystrybutor z którym stosunkowo niewiele miałem do czynienia. Być może dlatego, że Pai-Film miał w swoim asortymencie głównie gatunki synkretyczne -  np. zawierające elementy charakterystyczne dla dramatu i thrillera, zaś same tytuły były niskobudżetowymi produkcjami. Dla Pai-Film czytali m.in. Tomasz Knapik, Jerzy Rosołowski, Jan Suzin czy Janusz Kozioł. Pai-Film był także producentem naszego rodzimego kina, mając na koncie co najmniej kilka filmów dokumentalnych, oraz słynny serial fabularny W labiryncie (emitowany po raz pierwszy w telewizji w latach 1988-1990). Poniżej grafika Pai-Film informująca o prawach autorskich do filmu, oraz przykładowe tytuły dystrybutora.

[Obrazek: PAI-FILM-Dystrybutor.png]

Przykładowe tytuły:
- Ślepa uliczka (1979);
- Młyny bogów (1988);
- Instynkt mordercy (1988);
- Kasandra (1987);
- Miłość może zabić (1992);
- Niebezpieczne życie (1988) czyta: Jerzy Rosołowski;
- Macki strachu (1989);
- Eliza Frazer (1976);
- W pogoni za złotem (1985);
- Las Vegas - Gra o wszystko (1984) czyta: Jan Suzin;
- Czas życia (1985);
- Sprawdzian miłości (1991) czyta: Janusz Kozioł;
- Płonący ocean (1986);
- Tragiczne manewry (1981);
- Niebezpieczne sieroty (1985);
- Uparty glina (1991);
- Śmierć na sprzedaż (1992);
- Zaginęli bez śladu (1993);
- Skeezer (1982);
- Umrzeć przed świtem (1993) czyta: Tomasz Knapik.
Odpowiedz

Nie mam nic od tego dystrybutora, wcześniej nawet nie słyszałem o nim - może kiedyś coś wpadnie mi.
Odpowiedz

Ale serial "W labiryncie" z kultową piosenką Markowskiego - podejrzewam, że mimo wszystko kojarzysz Smile. Był to chyba pierwszy, polski tasiemiec obyczajowy, potem jeszcze "Matki, żony i kochanki", ale to już były późne lata 90.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości