Forum

Nie masz konta? Dołącz do nas
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poszukuję tytułów
Szukam:
1. Bajka rysunkowa (polska, lata 80/90) - historyjka o białym grubym robaczku, który siedział w drzewie i bardzo głośno piszczał, a dzięcioł, który przyleciał na to drzewo chciał go upolować i robaczek się chował, a dzięcioł go szukał
2. Bajka rysunkowa (USA, lata 80/90) - "Żółw i Zając", ale w wersji innej, zając w połowie wyścigu z żółwiem jadł takie amerykańskie trójkątne kanapki
3. Wieczorynka - Rękawiczki (Postacie), Broda, Wąsy, Nożyczki - początek lat 90
4. Wieczorynka - Ludzie Instrumenty (np Pani w stroju skrzypiec itd) - połowa lat 90
5. Wieczorynka - Piosenka "W naszym zoo jest wesoło, nie ma klatek nie ma krat, wszystkie gady ssaki płazy, żyją z nami za pan brat" - połowa lat 90
6. Film (prezentowany w "Kocham Kino" rok 92-94, europejski) - wspomnienia kobiety niemowy, której w dzieciństwie w odzyskaniu zdrowia pomogła gra na pianinie przez jej starszego brata, miała czarne włosy i niebieską sukienkę (?)
7. Film (kaseta vhs, USA, 89-90 rok) - psychopata po śmierci kolegi sprowadza do domu jego żonę i 3 dzieci, do jedzenia dodaje im narkotyki, dzieci przecinają sobie ręce i najmłodszej siostrze dają pić krew aby przeżyła, film kończy się, że rodzina się wyzwoliła i zakopała psychopatę żywcem w grobie w ogródku
8. Film z Teleferii (połowa lat 90, zagraniczny) - chłopak i dziewczynka mieszkali blisko siebie, bawili się na podwórku, wysyłali do siebie codzień rano liścik wkładając go do kolorowej skrzyneczki zawieszonej pomiędzy ich oknami w bloku i przesuwali tą skrzyneczkę na linie
9. Film z Teleferii (połowa lat 90, zagraniczny) - chłopak wziął ze sklepowej półki opakowanie herbaty, na którym była tańcząca hinduska kobieta, potem ona ożyła i wyszła z tego pudełka
10. Piosenka (połowa/koniec lat 90) - teledysk puszczany zawsze w Boże Narodzenie, śpiewała dziewczynka, nie znam tytułu i wykonawcy, tekst: "Raz do roku na Wigilię spełnia się cudowny sen, już w oddali słychać śpiew, mama z uroczystą miną mówi dziecko życzę ci, aby szczęście było zawsze tam gdzie ty"
Odpowiedz

Szczerze mówiąc to na chwilę obecną nic nie kojarzę, może jak będzie bardziej ludzka pogoda i szare komórki przejdą w tryb "ON" to coś skojarzę Smile
Odpowiedz

(25-07-2019, 12:28)agata2 napisał(a): Szukam:
1. Bajka rysunkowa (polska, lata 80/90) - historyjka o białym grubym robaczku, który siedział w drzewie i bardzo głośno piszczał, a dzięcioł, który przyleciał na to drzewo chciał go upolować i robaczek się chował, a dzięcioł go szukał
2. Bajka rysunkowa (USA, lata 80/90) - "Żółw i Zając", ale w wersji innej, zając w połowie wyścigu z żółwiem jadł takie amerykańskie trójkątne kanapki
3. Wieczorynka - Rękawiczki (Postacie), Broda, Wąsy, Nożyczki - początek lat 90
4. Wieczorynka - Ludzie Instrumenty (np Pani w stroju skrzypiec itd) - połowa lat 90
5. Wieczorynka - Piosenka "W naszym zoo jest wesoło, nie ma klatek nie ma krat, wszystkie gady ssaki płazy, żyją z nami za pan brat" - połowa lat 90
6. Film (prezentowany w "Kocham Kino" rok 92-94, europejski) - wspomnienia kobiety niemowy, której w dzieciństwie w odzyskaniu zdrowia pomogła gra na pianinie przez jej starszego brata, miała czarne włosy i niebieską sukienkę (?)
7. Film (kaseta vhs, USA, 89-90 rok) - psychopata po śmierci kolegi sprowadza do domu jego żonę i 3 dzieci, do jedzenia dodaje im narkotyki, dzieci przecinają sobie ręce i najmłodszej siostrze dają pić krew aby przeżyła, film kończy się, że rodzina się wyzwoliła i zakopała psychopatę żywcem w grobie w ogródku
8. Film z Teleferii (połowa lat 90, zagraniczny) - chłopak i dziewczynka mieszkali blisko siebie, bawili się na podwórku, wysyłali do siebie codzień rano liścik wkładając go do kolorowej skrzyneczki zawieszonej pomiędzy ich oknami w bloku i przesuwali tą skrzyneczkę na linie
9. Film z Teleferii (połowa lat 90, zagraniczny) - chłopak wziął ze sklepowej półki opakowanie herbaty, na którym była tańcząca hinduska kobieta, potem ona ożyła i wyszła z tego pudełka
10. Piosenka (połowa/koniec lat 90) - teledysk puszczany zawsze w Boże Narodzenie, śpiewała dziewczynka, nie znam tytułu i wykonawcy, tekst: "Raz do roku na Wigilię spełnia się cudowny sen, już w oddali słychać śpiew, mama z uroczystą miną mówi dziecko życzę ci, aby szczęście było zawsze tam gdzie ty"
11. Serial (koniec lat 90/początek 2000, USA) - emitowany na Polsacie serial o przyjaźni białej prawniczki (?) i afroamerykańskiej kobiety, zaprzyjaźniły się w dzieciństwie za czasów gdy nie akceptowano afroamerykanów i w każdym odcinku były czarnobiałe scenki z ich dzieciństwa, prawniczka miała rude loki i jeansowe ogrodniczki, afroamerykanka miała warkocze grzywkę i sukienkę

Co do poszukiwanych tytułów z chęcią bym pomógł, ale tak się składa, że potrzebowałbym nieco więcej informacji, przede wszystkim zaś - tych technicznych. W przypadku poszukiwania filmów czy seriali po opisie fabuły, występuje ten sam problem co przy poszukiwaniu utworów muzycznych po tekście. Jeśli utwór jest dobrze znany i utarty w pamięci, to nie ma większego problemu, by go znaleźć, jeśli zaś jest mocno zapomniany, albo nie doczekał się fenomenu, to graniczyłoby niemal z cudem odnalezienie go. W każdym razie, jeśli to możliwe poprosiłbym o informacje, poniżej przykładowe dane, które bardzo przydałyby się mi w poszukiwaniach (m.in. odnośnie punktu 7), im więcej wiemy tym szybciej coś możemy znaleźć.

- jaki to gatunek filmowy lub w jakiej konwencji utrzymany jest film - humor, satyra, czarna komedia, dramat, horror etc.?
- czy film emitowany w j. polskim czy obcojęzyczny?
- lektor (dobrze wiedzieć kto czytał) czy z napisami?
- jaki nośnik (vhs, dvd, blu-ray), czy emisja z tv (nagranie na płycie, kasecie) czy zakupiony/wypożyczony na nośniku?
- czy pojawił się jakiś znany aktor/aktorka, czy zapamiętany został ktoś z obsady? Jeśli tak to kto?
- czy opis fabuły zamieszczony w poście - stanowi opis całego filmu, czy tylko stanowi część fabuły, a może na film składało się kilka historii, a wymieniona w opisie stanowi jedną z nich?
- czy był to film, a może serial (odcinek)?

Co do pkt. 7 i 11 znam kilka tytułów, które traktowały o podobnej tematyce, ale wolałbym zweryfikować informacje, by nie wprowadzić w błąd.

Edycja: 
11. Any Day Now (1998-2002) - polski tytuł Dzień jak dzień
Odpowiedz

(08-08-2019, 23:12)MarcinZ napisał(a): Co do pkt. 7 i 11 znam kilka tytułów, które traktowały o podobnej tematyce, ale wolałbym zweryfikować informacje, by nie wprowadzić w błąd.

Edycja: 
11. Any Day Now (1998-2002) - polski tytuł Dzień jak dzień
Bardzo dziękuję!!!! Dzień jak dzień to dokładnie ten serial! Smile

- jaki to gatunek filmowy lub w jakiej konwencji utrzymany jest film - humor, satyra, czarna komedia, dramat, horror etc.?
dramat, thriller, może nawet lekki horror, coś w tym stylu
- czy film emitowany w j. polskim czy obcojęzyczny?
emitowany w języku angielskim z polskim lektorem, ale jakiś bardziej nietypowy lektor bo film był na vhs
- jaki nośnik (vhs, dvd, blu-ray), czy emisja z tv (nagranie na płycie, kasecie) czy zakupiony/wypożyczony na nośniku?
kaseta vhs, ale nie wiem skąd bo była załatwiana od kolegów kolegów itp Smile
- czy pojawił się jakiś znany aktor/aktorka, czy zapamiętany został ktoś z obsady? Jeśli tak to kto?
nie mam pamięci do twarzy za bardzo i skupiałam się wtedy na fabule, ale niestety raczej myślę, że to byli nieznani aktorzy, a przynajmniej w tamtych czasach jeszcze na pewno nieznani
- czy opis fabuły zamieszczony w poście - stanowi opis całego filmu, czy tylko stanowi część fabuły, a może na film składało się kilka historii, a wymieniona w opisie stanowi jedną z nich?
to była cała fabuła bardzo ogólnie opisana, ale wydaje mi się, że zawarłam sedno całej historii
- czy był to film, a może serial (odcinek)?
to był film być może telewizyjny lub nawet tylko na vhs, nie jestem pewna, ale na pewno pełnometrażowy

Co do reszty niestety nie posiadam więcej informacji niż to co napisałam w punktach. To są wszystkie informacje, które jestem w stanie wyciągnąć ze swojej pamięci... Bardzo dziękuję za zainteresowanie Smile
Odpowiedz

Cieszę się, że chociaż tu mogłem pomóc. Co do tego podpunktu miałem kilka pomysłów, ale generalnie żaden w całości nie odpowiada twojemu opisowi. Pamiętam, że kiedyś emitowano film, w którym 3 kobiety - albo i 4, opowiadały jakieś przerażające, traumatyczne historie, z drugiej strony czasem podobne tematy przewijały się w serialach pokroju "Czy boisz się ciemności?" lub "Opowieści z krypty". Ale tak jak wspomniałem na wstępie, żaden nie odpowiada w pełni twojemu opisowi.

Mimo to w miarę możliwości będę mieć temat na uwadze i jeśli coś znajdę dam tutaj znać.Smile
Odpowiedz

Nie kojarzę - pewnie dlatego, że większość to lata 90-te a z tych lat nie jestem mocny Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości