Forum

Nie masz konta? Dołącz do nas
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poszukuję filmów typu "Krwiożercze rośliny / Atak pomidorów..." itp...
Ostatnio przypomniały mi się dwa horrory lat 70/80', mianowicie Krwiożercze rośliny / Atak pomidorów zabójców".
I tu mam pytanie, znacie jeszcze jakieś filmy z tych lat podobnych do tych wymienionych?
Odpowiedz

Trochę tego było i długo by wymieniać. Ten pierwszy tytuł kojarzę, ale to chyba bardziej w konwencji musicalu z doborową obsadą, tego drugiego w ogóle nie znam, tylko sam tytuł gdzieś mi utkwił w pamięci.

W każdym razie jeśli lubisz coś z pogranicza czarnej komedii, to z bardziej znanych zacząłbym np. od Soku z żuka, Crittersów, Waxwork (Gabinet figur woskowych), polecam też filmy Jacksona (np. Zły smak, Martwica mózgu), może Reanimator i Gorączka śmierci (ten drugi, to fajne połączenie kina akcyjnego, z horrorem i komedią), seria Basket Case może Slaughterhouse (Rzeźnia) z 1987 r. No jeszcze z mniej znanych to np. Society (Towarzystwo) - jeśli dobrze kojarzę ten tytuł to jest to dość mocno powalony film. To tyle na początek ode mnie, generalnie jest z czego wybierać, trochę trudniej jeśli miałoby to być poprowadzone w formie musicalu.
Odpowiedz

Soku z żuka - Znam
Crittersów - Znam ( pamiętam jeszcze jak ojciec odpowiedział na pytanie co to za film " jakiś film o czarnych kuleczkach " ) Big Grin
Waxwork - Znam
Zły smak - Tytuł coś mówi ale nie kojarzę
Martwica mózgu - Znam
Basket Case - Luknę bo nie znam
Slaughterhouse - Znam
Society - Nie znam

Nie musi być w formie musicalu zaraz Tongue Krwiożercze rośliny to chyba wyjątek, bo jakoś specjalnie nie kojarzę innych takich filmów.
Odpowiedz

Reanimator też w sumie dość fajny. Jeśli natomiast interesowałoby Cię coś już jako sam horror, to szczerze polecam serię Hellraiser. Filmy są bardzo nierówne, niektóre lepsze, niektóre gorsze i różnica jest naprawdę spora, ale warto obejrzeć wszystkie, by orientować się co i jak, bo każda odsłona w sumie coś nowego wnosi.
Odpowiedz

Przede wszystkim "The Return of the Living Dead".
Odpowiedz

Miały być rośliny lub pomidory a wyszło znowu wszystko ... co do pomidorów to oczywiście "atak krwiożerczych pomidorów", co do rośliny to "Little Shops of horror" lub "Adela jeszcze nie jadła kolacji".
Co do pozostałych horrorów to z serii gore ale śmieszne polecam "Martwicę mózgu" (tego reżysera od włatcy pierścieni) a nieco mocne to "Siedem bram piekieł" (znany również pod tytułem "Otchłań" lub "Życie po śmierci"). Z czarnego humoru to polecam oczywiście "Prima Aprilis" (Aprils Fool Day) z dość ciekawym zakończeniem.
Odpowiedz

Nie omieszkam sprawdzić, choć nie które tytuły kojarzę.
Odpowiedz

(26-09-2019, 17:59)nostalgia.pl napisał(a): Miały być rośliny lub pomidory a wyszło znowu wszystko ...

Kolega @chrumcio nie sprecyzował dokładnie o jakie filmy mu chodzi, tylko napisał dość ogólnie "podobne", a to daje dość szeroki wachlarz wyboru. Być może ma na myśli ogólnie horror/komedie, a być może interesują go filmy tylko o tej samej tematyce. W każdym razie pola do popisu nie brak, my podajemy propozycje, a kolega w nich przebiera - na tym to polega Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości