Forum

Nie masz konta? Dołącz do nas
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lost: Zagubieni (2004-2010)
[Obrazek: Lost-Poster.jpg]

"Zagubieni" to dość nowa produkcja, ale wzbudziła mocne zainteresowanie, przysporzyła sobie wielu fanów i trzeba przyznać uczciwie, że jest to dość pamiętny serial, więc postanowiłem napisać o nim. Możliwe, że nigdy bym nie zaczął oglądać "Lost", ale przypadkowo zobaczyłem pilota i mnie wciągnął. Myślałem, że to jakiś film - zobaczyłem zapowiedź w TVP - rozbitkowie, dżungla, jakieś "coś" i zacząłem oglądać. Okazało się, że to serial, ale na tyle mnie wciągnął, że długi czas oglądałem. Pierwszy sezon niesamowity był, każdy odcinek intrygujący i jak pojawił się wątek bunkra to nie mogłem doczekać się kolejnego czwartku (w ten dzień TVP emitowało "Zagubionych"). Sezon drugi również był ciekawy, ale przy trzecim twórców zaczęła ponosić wyobraźnia i wyraźnie nagromadzili zbyt wiele różnych wątków, przez które w sumie ani jednego odcinka niemożna była pominąć. Brak czasu +  zmiana emisji w TVP spowodowały, że gdzieś pod koniec trzeciego sezonu przestałem oglądać. Jakiś czas później trafiłem na AXN na jakieś nowsze odcinki to w ogóle jakbym inny serial oglądał. 

Dużym atutem "Zagubionych" jest, że każdy sezon i niemal każdy odcinek kończy się wielkim znakiem zapytania. Pomysłowe było też dawanie dużej ilości retrospekcji - o każdym bohaterze dowiadywaliśmy się czegoś więcej, ale jednocześnie każda postać stawała się coraz bardziej tajemnicza. 
Mam zamiar obejrzeć kiedyś całość, jeśli nie - to chociaż chcę sobie odświeżyć 1 i 2 sezon, bo są naprawdę mega. 

TVP dawniej emitowało i bardzo często powtarzało "Zagubionych" - sezon pierwszy i drugi chyba po dwa razy tam oglądałem. Ale później zaczęli jedynie w nocy to dawać, co niezbyt mi odpowiadało i przerwałem oglądanie.
Odpowiedz

Jakoś nie przypominam sobie, bym oglądał nałogowo ten serial, ale faktycznie zebrał naprawdę dobre recenzje, stając się w niektórych kręgach kultowy. Plus to dobra obsada aktorska, ciekawa fabuła -> trzeba oglądać od początku, bo całość jest ściśle powiązana ze sobą. Ja obejrzałem kilka odcinków i później się pogubiłem. Może kiedyś zdecyduje się na zakup pełnego boxa i obejrzę całość, bo jakoś nie uśmiecha mi się oglądanie seriali po Internetach.
Odpowiedz

Swego czasu cholernie dużo pisali o "Zagubionych" - w internecie i w gazetach. Jak zaczynali kręcić kolejny sezon, albo jak kolejny miał premierę w USA. Miałem sporo artykułów z różnych gazet, ale pozbyłem się tego dość niedawno.
Odpowiedz

Serial miał dość duży wpływ na kulturę, sporo artykułów, ale powstawały też gry komputerowe o tym samym tytule.
Odpowiedz

(12-04-2016, 19:40)MarcinZ napisał(a): Serial miał dość duży wpływ na kulturę, sporo artykułów, ale powstawały też gry komputerowe o tym samym tytule.
Na PC grałem w grę o Zagubionych. Fabuła oczywiście się różniła od tej z serialu ale równie była dość tajemnicza i skomplikowana. Największe wrażenie mogli wywrzeć cyfrowo skopiowani aktorzy odgrywający postacie którzy twarzami i posturami nie różnili się niemal niczym od tych realnych.
Odpowiedz

(12-04-2016, 19:40)MarcinZ napisał(a): Serial miaÅ‚ dość duży wpÅ‚yw na kulturÄ™, sporo artykułów, ale powstawaÅ‚y też gry komputerowe o tym samym tytule.
Na PC grałem w grę o Zagubionych. Fabuła oczywiście się różniła od tej z serialu ale równie była dość tajemnicza i skomplikowana. Największe wrażenie mogli wywrzeć cyfrowo skopiowani aktorzy odgrywający postacie którzy twarzami i posturami nie różnili się niemal niczym od tych realnych.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości