Forum

Nie masz konta? Dołącz do nas
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MacGyver (1985-1992)
[Obrazek: macgyver.jpg]

Klasyka wśród seriali, nawet u nas "MacGyver" cieszył się bardzo dużą popularnością. Atutem produkcji jest pomysłowość, którą wykorzystuje główny bohater - z podziwem ogląda się jego różne wynalazki i wychodzenie z opresji. MacGyver z reguły nie używa broni, leczy wykorzystuje swoją wiedzę. Większość odcinków była bardzo ciekawa, inspirująca, a postać, którą wykreował Richard Dean Anderson przeszła do historii. Podobnie intro, czy motyw przewodni zapisały się w pamięci. Oglądałem sporo odcinków, ale niestety nie wszystkie - nawet nie wiem, czy połowę. Mam chęć kiedyś zobaczyć wszystkie - mam nadzieję, że mi się uda. 

W latach 90 powstały także dwa filmy o MacGyverze, ale niestety nie oglądałem ich.

Serial emitowany w latach 90 był na TVP, ale tylko część odcinków, potem na Polonii 1 i Polsacie. Na Pulsie chyba też dawali to. W 2014 TVP1 emitowało "MacGyvera", ale nie wiem, czy całość i leciał jeszcze w TVS w lato 2015. Aktualnie chyba na CBS Action można spotkać "Maca". 

Na TVP1 w 2014 pierwsze odcinki czytał Marek Lelek, potem Maciej Gudowski. W TVS Marek Lelek. Z innych emisji prawie nie pamiętam nic - proszę o uzupełnienie.
Odpowiedz

Na Polsacie "MacGyvera" czytał Mirosław Utta.
Odpowiedz

Z tego co wiem oni część mieli odkupioną od Polonii 1 - dopiero później nagrywali swoich lektorów.
Odpowiedz

To, co kojarzy mi się z serialem to świetna czołówka. Poza tym Richard Dean Anderson niejako stworzył konkretną postać. Serial oglądałem za dzieciaka na Polsacie, przewijał się też na TVP. Podczas ostatniej emisji na TVP - chciałem obejrzeć całość, ale niestety się nie udało. Z tego co pamiętam emisja była dość chaotyczna, różne kombinacje alpejskie z godzinami i z odcinakami, także być może nie wyemitowano wszystkich sezonów.

Puls emitował MacGyvera gdzieś na przełomie 2009/2010 r. Pamiętam, że przewinęło się wtedy kilka odcinków, ale pora emisji była tak wyznaczona, że szkoda gadać. Mimo wszystko jako jedni z nielicznych emitują stare perełki choć z Nash Bridges lekka przesada.

No i jeszcze z tego co pamiętam powstały 2 filmy o przygodach MacGyvera i tu dość miłe zaskoczenie bo złe nie są - a wiadomo jak z takimi produktami bywa.
Odpowiedz

Słyszałem, że jeden z tych filmów emitowany był przez Polsat, drugi przez TVP, bodaj pod koniec lat 90, czy gdzieś w granicach 2000 - nie wiem. Ale szkoda, że żadna stacja ich nie chce pokazać, a nie wiem, czy wyszły te filmy gdzieś u nas.

TVP ostatnio puszczało jakoś po południu, w granicach 15 i powtórki w nocy. Ale fakt, że coś potem zmieniało się itd.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości