Forum

Nie masz konta? Dołącz do nas
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nieśmiertelny (1992-1998)
[Obrazek: show_188_thumbForVideoPanel.jpg]

Serial opowiadający historię Duncana McLeoda, kuzyna Connora znanego z filmów. Pilotażowy odcinek był naprawdę konkretny -  lepszy niż niektóre sequele i nawet pojawił się w nim Lambert jako Connor. Klimat miał podobny do tego z pierwszej części, późniejsze odcinki już nieco oscylują w stronę serialu przygodowego/sensacyjnego i czasem nieśmiertelność Duncana nawet nie jest pokazywana. Niemniej jednak serial trzyma normę innych seriali z lat 80 i 90, odcinki są lepsze i gorsze, ale ogląda się z zaciekawieniem. Na razie wiele nie mogę powiedzieć, bo jestem na etapie oglądania sezonu pierwszego na TV4. 

Dawniej "Nieśmiertelnego" emitował TV Puls, teraz TV4 nadaje go codziennie o 9 rano. Odcinek pilotażowy był wydany na VHS jako "Nieśmiertelny: Powrót" gdzie lipnie połączono go z odcinkiem "Upadek" - nie wiem po co. Zarówno na Pulsie, jak i na TV4 czyta M.Gudowski. Pilota i "Upadek" na VHS czytał Rosołowski.
Odpowiedz

Właściwie obejrzałem kilka odcinków, ale oglądałem dość chaotycznie - nie od początku. Nie jestem pewien, ale to chyba procedural, bo poza nielicznymi odniesieniami każdy odcinek ma swoją historię? Wiem, że zdarza się wyłom, ale w przeważającej części chyba tak jednak jest.

Muszę zobaczyć pilota, bo właśnie go przegapiłem, a skoro twierdzisz, że konkretny to warto zobaczyć.
Odpowiedz

No, w każdym odcinku jest inna fabuła, inna historyjka. Wspólnym motywem jest jedynie nieśmiertelność, zgromadzenie itd. - po prostu zasady gry, ale każdy odcinek opowiada o czymś innym - tak jak w innych serialach, ma swój podtytuł i swoją fabułkę.

Pilot był zdecydowanie najlepszy - więcej walk, więcej retrospekcji, więcej scen treningów. Siłą rzeczy bardziej do filmów nawiązywał. No i "Who Wants To Live Forever" się przewinęło z tego co pamiętam. Odcinek też był ewidentnie brutalniejszy.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości