Forum

Nie masz konta? Dołącz do nas
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kto to wydał, kto to czytał?
Temat, który służy do pytań o dystrybucję filmów na nośnikach VHS.
To zacznę ja od nurtującego mnie od jakiegoś czasu pytania. Film Rambo: First Blood, był bardzo popularny w naszym kraju w latach świetności kaset video, mimo wielu pirackich wydań, zdecydował się ktoś to wydać legalnie? Czy wydanie "Guild" jest tym oficjalnym? jeśli tak, to ktoś wie kto był tam lektorem?
Odpowiedz

Poza piratami to na pewno od Imperial wyszedł. Szołajski chyba czytał, ale nie wiem, bo nie posiadam tego. Ale na pewno było takowe.
Odpowiedz

Wielokrotnie się spotkałem z sytuacją, gdzie ludzie mówili o First Blood na VHS od Imperial. Możliwe, że to bzdura - jeśli tak, to przepraszam za pomyłkę.

I radzą zachować kulturę, bo chamstwa na forum tolerować nie będziemy.
Odpowiedz

No to pozostaje jeszcze kwestia dystrybucji "Guild", czy była legalna lub nie.
Odpowiedz

Coś o tym słyszałem, ale nic mi o tym nie wiadomo. Trzeba nieco powęszyć.
Odpowiedz

Znam wydanie od Vision, czyta zdaje się Maciej Gudowski. Od Imperial nie kojarzę niestety wydania.

Co do twojego pytania @Kr00kiet o Guild. Zdaje się, że było to oryginalne wydanie. Znalazłem informację, że ART Video Service, był dystrybutorem (oficjalnie sprowadził film do polskich realiów). A od niego pochodzi te wydanie Guild.

@Czakuś - Co do twojej odpowiedzi, nawet jeśli masz rację, to mimo to na forum obowiązują pewne reguły odnoszące się do kultury. Jesteśmy dorośli, możemy pozwolić sobie na wiele, ale obrażanie innych na forum jest już wielce niezgodne z regulaminem i przez nas nie będzie tolerowane. Cieszę się, że masz dużą wiedzę w temacie i starasz się być aktywny, ale starajmy się szanować wzajemnie.
Odpowiedz

Przez moją głupotę, ostatnio czmychnęło mi takie wydanie Ucieczki z Nowego Jorku. Orientuje się może ktoś z Was, kto czyta w tym wydaniu film?
Odpowiedz

To mógł być Jarosław Pilarski, tak stawiam, jest to wersja od Arathos Film - ?! Z tego co pamiętam, niegdyś ten lektor czytał na Polonii 1. Nie wiem też czy nie czytał "Dagoberta".

Kiedyś widziałem tę wersję, jest naprawdę całkiem dobra, ale chyba i tak na piedestale stawiana jest wersja od ITI z Knapikiem.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości