Forum

Nie masz konta? Dołącz do nas
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Festiwal w Woodstock (1969)
[Obrazek: epic-11.jpg]
Bez wątpienia najważniejszy muzyczny festiwal w historii. Legendarne 3 dni pokoju i muzyki, w którym z milion młodzieńców z różnych stron USA zebrało się na farmie w Bethel, by posłuchać największych rockowych artystów. Wśród tych artystów znalazły się takie nazwiska i nazwy grup jak: Joe Cocker, Jimi Hendrix, Janis Joplin, Jefferson Airplaine czy The Woo. Znany też jako jeden z największych zlotów młodzieżowych końca lat 60. (a warto wspomnieć, że w tym samym czasie działa się wojna w Wietnamie). Przede wszystkim warto tu zwrócić uwagę na to odważne zachowanie młodzieży - mieli głęboko gdzieś współczesne prawo dżungli i robili co im się żywnie podoba na tym festiwalu, jak np. pływanie nago czy uprawianie seksu w trawie. Jako ciekawostkę warto dodać, że na koncercie mogli wystąpić m.in. The Beatles, Bob Dylan czy The Doors, ale z pewnych powodów się ostatecznie nie pojawili (najprawdopodobniej z powodu kłopotów z dojazdem jakie spowodowała publika Big Grin ). Każdemu kto chce sie nieco dowiedzieć o Woodstock polecam film dokumentalny z 1970 (jest na spokojnie dostępny na DVD i Blu-ray w 3,5 h wersji, choć i tak nie wszystkie występy są). 
Odpowiedz

Ja z kolei mam uwieczniony "Woodstock '94" na VHS. Po 25-latach zdecydowano o drugiej takiej imprezie. TVP2 emitowała obszerne relacje i koncerty z tego wydarzenia. Nie wiem jak to było w '69, czy TVP relacjonowała festiwal.

xbondage
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości