Forum

Nie masz konta? Dołącz do nas
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Resident Evil [Gra] Seria
Resident Evil - seria gier komputerowych stworzona przez Capcom. Połączenie gry przygodowej z elementami akcji.

Resident Evil- pierwsza odsłona w jaką grałem. Powstała w 1997 r. Wcielamy się w członka jednostki specjalnej S.T.A.R.S. Zostajemy wysłani do Raccoon City - fikcyjnego miasta, które jak się okazuje zostało opanowane przez zombie. Znaczna większość akcji rozgrywa się w opuszczonym laboratorium. Na plus przemawia klimat pierwszej części, ciekawa fabuła, bogate uzbrojenie. Gierka naprawdę ma klimacik.

[Obrazek: freakin-dogs.jpg]

Resident Evil 2 - kolejna odsłona. Grafika może nie powala, to za to grywalność rekompensuje wszystkie wady. Całkiem udana część. Klimat specyficzny, czuć grozę i tajemniczość, troszkę słabsza od poprzednika mimo wszsystko.

[Obrazek: resievil2gc_003-large.jpg]

Resident Evil 3: Nemesis - jedna z najbardziej udanych odsłon serii. Świetny główny boss, który nas ściga. W sumie cały czas czuć jego oddech na swoich plecach. Lepsza grafika, bardzo dobry klimat.

[Obrazek: maxresdefault.jpg]

Resident Evil 4 - moja ulubiona odsłona serii i ostatnia w którą grałem. Grafika lepsza w porównaniu do wcześniejszych odsłon, klimat specyficzny zupełnie inny niż we wcześniejszych odsłonach. Bez wątpienia na plus świetne czarne charaktery, dialogi i cutscenki. Fabuła naprawdę znakomita, a gra wciąga na długie godziny. Niestety na minus bardzo słabe i denerwujące sterowanie, nieraz przysparzające problemów. 

[Obrazek: maxresdefault.jpg]

Generalnie na tych 4-ch częściach seria powinna się skończyć. Kolejne zabijają to co najlepsze w Resident Evil - klimat, barwne postacie.
Odpowiedz

Jakoś nigdy specjalnie nie przepadałem za tą serią,ale jak już miał bym wybierać to zdecydowanie pierwsza i czecia część są najlepsze.Im dalej tym gorzej,zaczęli za bardzo kombinować z fabułą jak i z gameplayem.
Odpowiedz

Co racja, to racja, ale w tym się zgadzam w pełni. Do piachu poszły najlepsze postacie, te które "przetrwały" stały się bardzo nijakie, zaś wprowadzenie nowych spowodowało tylko chaos, w którym nie można się połapać.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości