Forum

Nie masz konta? Dołącz do nas
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Filmy na DVD z gazetami
W sumie temat również kwalifikuje się jako "kiedyś, a dziś" - ale bardziej tutaj jednak pasuje. Swego czasu w gazetach wydawali wiele filmów, często były to okrojone wydania DVD, ale czasem także coś zupełnie od siebie wydawały róże gazety. Lubiłem taki zabieg, bo za niewielką cenę można było mieć oryginał na półce. Tymczasem ceny wydań DVD są co najmniej przesadzone. A z gazety - 6-7 zł i w sumie to samo w lekko uboższej wersji. Albo nawet lepszej i innej. Niestety dzisiaj z tego właściwie zrezygnowano. Natomiast zdarza się, że wydania DVD są wydawane bezpośrednio, jak np. ostatnio zrobiła Gazeta Wyborcza wydając sagę SW, ale po 30 zł za jedną część. Wydania Imperial chyba to były. 

Jako przykład - "The Thing" od Naj ma najlepszą jakość obrazu i chyba nawet dźwięku ze wszystkich wydań PL.
Odpowiedz

Nie wiem czy można tutaj to podpiąć, ale zaryzykuję.

AMERCOM SA, a właściwie TV Okey! wydawało kiedyś seriale na DVD - 1 odcinek, co tydzień. Był to tygodnik telewizyjny. Co prawda swego czasu miałem kilka numerów, to jednak nie specjalnie zajmowałem się kolekcjonowaniem. Z tego co pamiętam, to dość dobrze wspominam seriale - ich jakość, mimo że był to tylko dodatek. Nie mogę sobie przypomnieć kto czytał, z tego co pamiętam na plus - nie było reklam.

Seriale wydawali naprawdę przyzwoite, prawdziwe perełki tamtych czasów: Święty, Miami Vice, Świat według Bundych, Trzecia planeta od słońca, Magnum, Drużyna A, Marco Polo, Nieustraszony, Columbo, Airwolf.
Odpowiedz

Ja mam z tego TV Okey! parę odcinków Miami Vice - czyta Mariusz Siudziński. Jak na gazetówkę co całkiem fajnie wydawali.

Sporo płyt mam kupionych z Gazety Wyborczej jak wydawali actionery lat 80 w ramach "Hity dużego ekranu". Potem u nich można było kupić kilka fajnych tytułów w cyklu "Kino z gwiazdami". W podstawówce to co piątek od nich jakiś film kupowałem. Wcześniej w Echu Dnia było sporo płyt DVD, głównie z kolekcji Carisma.

Szkoda, że teraz tak mało filmów wydają z tygodnikami Sad. Żeby jakąś płytkę kupić to do galerii, albo jakiegoś marketu trzeba jechać, a wcześniej wystarczyło wyjść pod kiosk, czy sklepik z prasą.
Odpowiedz

Pamiętam jeszcze jak wytwórnie typu Imperial Cinepix czy Galapgos/Warner Bros. Video wydawali w kioskach kolekcje digibook'ów typu "Westerny - kolekcja filmowa" czy "Wielka kolekcja wojenna". Te okładki w tandetnej ramce i wielkim napisem nie robiły zbytnio wielkiego wrażenia, ale same książeczki miło się wspomina (zdjęcia z netu).
[Obrazek: 208988_big.jpg]
[Obrazek: 208865_big.jpg]
Odpowiedz

Z tej kolekcji Westerny mam "Rio Bravo", " Za kilka dolarów więcej" i "Dobry, zły i brzydki" - faktycznie tandeta, ale na półce chociaż ładnie wygląda xD.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości