Forum

Nie masz konta? Dołącz do nas
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przylądek Strachu (1991)
[Obrazek: poster.jpg]

Doskonały thriller z niesamowitym i demonicznym Robertem De Niro. "Przylądek Strachu" to remake filmu pod tym samym tytułem z 1962 roku. Niestety tamtej wersji nie widziałem, więc wypowiem się jedynie o tej nowej. Film cechuje pesymistyczny wydźwięk i nieprzyjazna, trzymająca w napięciu atmosfera. Niema podziału na dobrych i złych, gdyż każdy ma swoje za pazurami. Miejscami nie wiadomo kto jest gorszy - Max Cady, czy Sam Bowden. Komu bardziej współczuć - nieuczciwemu adwokatowi, który zdradza żonę i źle traktuje córkę, czy gwałcicielowi prostytutki, który za sprawą nieuczciwego procesu trafił na 14 lat do więziennego piekła. Robert De Niro i Nick Nolte wspaniale zagrali, prawdziwy aktorski pojedynek. W tle pojawia się wiele innych znanych nazwisk, m.in Mitchum i Peck - gwiazdy oryginału z lat 60. Film jest naprawdę dobry i przyjemnie się go ogląda, po seansie przez kilka dni trudno o nim zapomnieć. Dodatkowe wrażenie robi świetna ścieżka dźwiękowa, która idealnie uzupełnia "Przylądek Strachu". Scorsese nie lubię i to jak na razie jedyny produkt, który mi się podobał, a wyszedł spod jego ręki. 

Wersje lektorskie jakie znam:
TV4 - Stanisław Olejniczak

Film także był na TVP i TVN, a dawno temu widziałem go na VHS, prawdopodobnie od ITI. Wersja nadawana na TV4 jest dziwna - majstrowano przy obrazie, który jest nienaturalny i głos lektora został zmodyfikowany i brzmi zupełnie inaczej, początkowo nawet nie idzie poznać, że to Olejniczak czyta. Prawdopodobnie komputerowo coś z nim zrobiono, bo nie dość, że brzmi inaczej to jeszcze sztucznie bardzo.
Odpowiedz

Zgadzam się. Oglądałem ten film bardzo dawno temu, ale ostatnio kiedy był emitowany w tv postanowiłem zafundować sobie powtórny seans.

Nick Nolte i Robert De Niro w najlepszej formie.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości