Forum

Nie masz konta? Dołącz do nas
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cube
[Obrazek: cube-1.jpg?w=450&h=225]

Wczoraj na Puls 2 oglądałem drugą część "Cube" i przypomniałem sobie o tej serii. Jedynkę ostatnio oglądałem rok temu i jest to fajny, pomysłowy thriller, który pobudza psychikę i trzyma w napięciu mimo statycznej akcji i nietypowego, klaustrofobicznego miejsca. Wygląd sześcianu jest intrygujący, nieźle przygotowany. Tempo jest odpowiednie, efekty również są na poziomie. Całkiem ciekawy film, wreszcie coś świeżego. Na minus można uznać słabe aktorstwo - niestety nikt się nie spisał. Bohaterowie także schematyczni, niema żadnej postaci z którą można się utożsamiać. Ci dobrzy, ci źli i ci do odstrzału. Film mam na DVD i wracam co parę lat do tego, ale nie pamiętam, kto czytał, bo z reguły z napisami oglądam to. Ale sądzę, że nikt ciekawy. 

Wczoraj na Puls 2 nadawali część drugą, to sobie obejrzałem i niestety film jest mierny. Scenariusz sam w sobie jest OK, ale "Cube 2" zrealizowany jest naprawdę słabo. Efekty - bardzo słabe, wygląd sześcianu już nijaki, operowanie światłem jest OK, ale nic poza tym. Aktorzy grają naprawdę baaardzo fatalnie. Przez znaczną część filmu nic interesującego się nie dzieje, choć chce się zobaczyć jak wszystko się zakończy. Ale niestety finał jest beznadziejny, koszmar... Nie polecam. Wersję Pulsu czytał Janusz Kozioł. 

"Cube" - 6/10
"Cube 2" - 4-/10
Odpowiedz

Muszę przyznać, że kiedy pierwszy raz obejrzałem Cube - film nieźle zajechał mi na psychikę. Produkcja bardzo specyficzna, ale odnoszę wrażenie, że twórcy osiągnęli zamierzony efekt. 1-ka bardzo dobrze zrealizowana, wymyślne pułapki, właściwie nie wiało nudą, fajnie ukazana "przemiana" bohaterów i co najmniej przygnębiający klimat.

Ocena: 8/10

2-ka to porażka. Szkoda, bo po dobrej jedynce twórcy zostawili otwartą furtkę. Można było temat dobrze pociągnąć, a pomysłów przecież by nie zabrakło. Zabito swoisty autentyzm 1-części, tutaj po całości mamy wymyślny sci-fi z kiepską grą aktorską, słabą fabułą i męczącym, nudnym klimacie. Pułapki też słabe.

Ocena: 3/10

Część 3-ia bardzo mi się spodobała. Film na poziomie 1-ki - może oczko niżej, choć tutaj zupełnie inna bajka. Produkcja ukazana została z zupełnie innej perspektywy i stanowi odpowiedź na większość pytań. Myślę, że znakomite zakończenie rekompensuje słabsze momenty, dodam, że zakończenie które jest w 3-iej części, jest chyba jednym z najlepszych jakie można byłoby sobie wyobrazić. Film bardzo przypadł mi do gustu i naprawdę polecam. Orania psychiki ciąg dalszy. A i dodam jeszcze, że na popularnych i ogólnodostępnych kanałach na emisję jeszcze nie trafiłem.

Ocena: 8/10
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości