Forum

Nie masz konta? Dołącz do nas
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płyty winylowe
Jeszcze kilka lat temu byłem posiadaczem całkiem pokaźnej kolekcji płyt winylowych. Co prawda na chwilę obecną zostało ich niewiele - przeprowadzka i te sprawy, cześć została także sprzedana, to w niedalekiej przyszłości mam zamiar powrócić do powiększania swojej kolekcji. Są może na forum jacyś zbieracze płyt winylowych? Zapraszam do dyskusji w temacie
Odpowiedz

Niestety z płytami winylowymi nie miałem do czynienia, ale kaset magnetofonowych mam całkiem sporo, choć to głównie piosenki nagrywane z radia.
Odpowiedz

Mam na płytach winylowych kilka ulubionych albumów z lat 80tych i jest to dość specyficzna kolekcją ponieważ nie mam jej na czym posłuchać Tongue
Odpowiedz

Mam kilka winyli ale głównie z jakimiś kolędami. Jednak posiadam też unikat taki jak np. Beatelsi Wink pośród tego też Boney M. czy z polskich klasyków Skaldowie albo Krawczyk. Na gdańskim jarmarku św. Dominika który trwał do dzisiaj można było tanio nabyć winyle różnych legend u niektórych handlarzy, którzy mieli ich od groma (takie jak Ramones, Rolling Stones, Led Zeppelin, i wiele innych). Na następny rok będę musiał zalukać Wink tam łatwo poszerzyć swoją kolekcję o jakieś unikaty. A wy może znacie jakieś źródła gdzie są one jeszcze dostępne do kupienia?
Odpowiedz

@Dred, a masz coś z reggae? to także gatunek muzyki, którego lubię od czasu posłuchać, w szczególności gdy jest lato?

Polecam pchli targ - w moim mieście dość często można natrafić na coś fajnego + antykwariaty. Jednakże w szczególności polecam specjalnie organizowane targi z dużą pompą o takim charakterze powiedziałbym ponad narodowym. Na taki targ trafiłem raz w życiu jakieś 4 lata temu w Dublinie, zupełnie nieświadomie. Żałuję, że się finansowo nie przygotowałem bo można było fajne perełki trafić, z zapomnianych już nawet gatunków muzycznych.
Odpowiedz

Reggae to akurat coś czego niestety najbardziej mi brakuje w winylowej postaci zwłaszcza że to również mój ulubiony gatunek. Bardzo bym chciał szczególnie Boba. On na winylu byłby dla mnie wiele warty. Mam nadzieję że z czasem uda mi się ogarnąć do kolekcji. A taką starą muzykę to najlepiej słuchać z tych nośników bo np. z kompa przez kliknięcie w "play" to już nie to samo Wink
Odpowiedz

Sam miałem kilka płyt winylowych m.in. TSA, Helloween i kilku innych, mam zamiar odrestaurować gramofon i zacząć ponowne odkrywanie muzyki z mojego dzieciństwa Smile

Albo z płyt kompaktowych Big Grin
On and on, South of Heaven \m/\m/\m/\m/
Odpowiedz

Ostatnio nastąpił wielki Boom na płyty winylowe, a wielkie koncerny tj. Sony zaczęły produkować gramofony nowej generacji, a wytwórnie wznawiają edycję niektórych starych płyt z lat 80. oczywiście w wersji zremasterowanej. Pozostaje tylko przeszukać strych i odkrywać magię winylówek na nowo Smile
On and on, South of Heaven \m/\m/\m/\m/
Odpowiedz

Fakt, sam ostatnio zauważyłem takie poruszenie, takie większe natężenie może już z 1 rok trwa. Ostatnio sporo "starych" artystów, z lat 80-tych chociażby wydaje specjalne kompilacje na płytach vinylowych. Jakiś czas temu natrafiłem sobie na takową m.in. Howarda Jonesa i muszę przyznać, że wrażenia niezapomniane pozostają po odsłuchaniu. Zupełnie inaczej słucha się płyt na Vinylach, CD, czy bezpośrednio z komputera (pirackie wersje). Nowe gramofony to zupełnie inna technika i oczywiście większe możliwości. Radzę tylko uważać z zakupem, za naprawdę dobry i nowy sprzęt spokojnie wydać można z 2-kę, ale przy ograniczonym budżecie lepiej pokusić się o używany.

Swoją drogą chciałbym, żeby też takie poruszenie było na rynku VHS'ów, a stare wypożyczalnie z powrotem powróciły na blokowiska, może jeszcze powrócą kafejki internetowe ? Smile
Odpowiedz

Cytat:Swoją drogą chciałbym, żeby też takie poruszenie było na rynku VHS'ów, a stare wypożyczalnie z powrotem powróciły na blokowiska, może jeszcze powrócą kafejki internetowe ? [Obrazek: smile.png]
Myślę że za kilka lat pod wpływem rozwoju VR powrócą salony gier wideo. Po prostu, do grania w VR potrzeba raczej sporo miejsca, a wiele Polskich mieszkań jest za małych nawet na kinecta. 

Co do VHS, w Japonii i Korei do dziś wychodzą kolekcjonerskie wydania nowych filmów na VHS.
Chcę aby kraj kochał nas tak jak my go kochamy!
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości