Forum

Nie masz konta? Dołącz do nas
Ankieta: Jaki format preferujecie
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
4:3
66.67%
2 66.67%
16:9
33.33%
1 33.33%
Kinowy
0%
0 0%
Inny
0%
0 0%
Razem 3 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rodzaje formatu
Jaki rodzaj formatu najbardziej wam odpowiada? Są trzy najbardziej popularne i różne inne z nich powstałe. Mi najbardziej odpowiada chyba 4:3 - najprzyjemniejszy. Dawniej to był najpopularniejszy standard w telewizji. Choć mam na uwadze, że czasem boczne kadry były nieco przycięte to chyba najprzyjemniej mi patrzy się w pospolity fullscreen. 

Aktualnie najczęściej stosowany jest 16:9. Zarówno w telewizji, jak i na DVD niemal obowiązujący. Format kinowy jest to coś podobnego, tyle, że tzw."czarne pasy" są znacznie większe przez co oglądanie w takiej wersji jest z reguły męczące. 

Oczywiście istnieją dziesiątki innych formatów, ale w większości są one czymś pochodnym od w/w.
Odpowiedz

Jeśli chodzi o TV to 4:3 (taką zapamiętałem telewizję za najlepszych czasów), a jeśli chodzi o DVD czy BD to w tym przypadku tylko format 16:9 anamorficzny. Trochę to dziwne, ale jakoś tak lubię Wink
Odpowiedz

Na DVD owszem, mam kilka filmów na tym nośniku, gdzie obraz jest w 4:3 i niestety wypada nieciekawie, często niewyraźny, często piksele są nader widoczne itd. Ale w innym wypadku to wolę pełnoekranową wersję.
Odpowiedz

Zależy też jaki posiadamy telewizor/monitor. Jeśli ekran jest dostosowany do 16:9 a ustawimy na 4:3 to dla mnie niezbyt przyjemnie się ogląda ze względu na czarne paski po bokach (lewym i prawym), jeśli mamy stary TV dla tej rozdzielczości wtedy oczywiście że może być, na współczesnych to raczej nie pasi.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości