Forum

Nie masz konta? Dołącz do nas
Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kasety VHS
Korzystaliście z odtwarzaczy kaset VHS (magnetowidów)? Macie jakieś związane z nimi wspomnienia? Podzielcie się z nami...
Odpowiedz

Ja wychowałem się na kasetach i zbieram je do jakiegoś czasu. Mimo, że jestem rocznik 96, to jednak obeznany jestem w tej kwestii. W moim domu funkcjonowała wypożyczalnia VHS, więc z kasetami miałem styczność od urodzenia. Cześć kaset została wysprzedana, część została, a od paru lat dokupuję ciekawe wydania i wersje telewizyjne. Filmy na kasety zdarza nagrywać mi się do tej pory.
Odpowiedz

Także miałem ciekawą kolekcję, pamiętam swój magnetowid - firma Sanyo - niezniszczalny, obok miejsca mojego zamieszkania także funkcjonowała w swoich czasach bardzo prężna wypożyczalnia. Pamiętam jak oglądałem jeszcze z ojcem: starego Batmana (wszystkie 4 odsłony), oglądałem też Nagłą Śmierć, Demony Wojny, obowiązkowo obie części Psów Pasikowskiego, Pamięć Absolutną. Pamiętam też film ze świetną obsadą, gdzie można było podziwiać m.in. Rutgera Hauera wraz z ekipą, jako polującego na bezbronne osoby - nie pamiętam już tytułu.

Nigdy nie zapomnę filmu: Gatunek, chyba to była 2-jka, ojciec nagrał na kasecie, a ja naprawdę nic nie rozumiałem z tego filmu. Warto też wspomnieć o Laleczce Chucky, której bałem się we wczesnym dzieciństwie jak ognia.
Odpowiedz

Także z ojcem oglądałem dziesiątki filmów. Gustowaliśmy głównie w "Commando', "Terminatorze", "Rambo" itd. Natomiast wcześniej to poznałem "Godzillę" z kaset od Vision, filmy, które jako pierwsze widziałem i do tej pory pozostaje sentyment i wspaniałe wspomnienia.U nas parę części było, potem resztę sobie dokupiłem, jeszcze wydania DVD, z TV nagrywałem także większość emisji i mam całą szafkę tych filmów.
Odpowiedz

Będę musiał u siebie się dokopać do starszych produkcji, swoją drogą pamiętam że zawsze denerwował mnie fakt reklam na Polsacie - dlatego wolałem nagrywać filmy na TVP, kiedy próbowałem coś nagrać, a musiałem gdzieś wyjść lub produkcja była późno w nocy. Chyba Predatora 2 próbowałem nagrać, ustawiliśmy z ojcem czas tak +15 min. w razie czego żeby dłużej nagrywał. Okazało się że Polsat dowalił reklamy po 30/40 min. i nawet 2/3 filmu się nie nagrało.
Odpowiedz

Na Polsacie to notoryczne było jeszcze kilka/kilkanaście lat temu. Czasem w ogóle emisja zaczynała się 30-40 minut później niż planowano.  Swego czasu też  po reklamach cofali film o 5 minut sprzed reklam i też wydłużało się i wkurzało.
Odpowiedz

Sam posiadam jeszcze odtwarzacz VHS plus kilka kaset,takie perełki warto trzymać dla wspomnień Smile
Odpowiedz

Mam cztery nagrywarki VHS. Jedna z nich, to już antyk, bo pochodzi z początków lat 90-tych. Jak na swój wiek, AKAI jeszcze funkcjonuje.
Odpowiedz

Posiadam wciąż kilka VHS-ów. Pośród nich nawet trylogię LOTR, chociaż seria już z lat 2-tysięcznych. Smile
Obejrzeć także mam jeszcze na czym. Mam odtwarzacz jednocześnie ze stacyjką DVD i slotem na VHS. Taki sprzęt jest nawet dobrym pomysłem.

Gdy się wprowadziłem do obecnego mieszkania znalazłem nawet w szafce po poprzednich mieszkańcach kasetę VHS z "filmem dla dorosłych" Big Grin dosyć stary chyba z lat 80 Big Grin Zatem widać że takie rzeczy nie są tylko trendem dzisiejszego internetu Smile
Odpowiedz

Kasetami bawię się od dzieciństwa. Mam nimi wypchane 2 szafki. Nawet teraz, w czasach, powiedzmy cyfrowych, udaje się zdobyć coś interesującego.
Co raz wpada coś nowego, coś czego nie miałem. VHS-y są zajebiste.Dziwię się tym, którzy już dawno wypiepszyli kaseciaki do wora.
Najlepsze są tłumaczenia filmów, nawet nagrane z TV. Wtedy TV nie miała wątpliwości czy nadać film ze ścieżką w której padło parę "skurwieli".
W Uciekinierze (1987) z Polsatu wulgaryzmy są nawet tam, gdzie być ich nie powinno.Big Grin

Jeśli chciałby ktoś z was pozbyć się jakiś kaset, proszę napisać do mnie wiadomość PW, najlepiej z listą nagrań.
Chętnie coś odkupię.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości