Forum

Nie masz konta? Dołącz do nas
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szczęki
[Obrazek: jaws.jpg]

Chyba najsłynniejszy i najpopularniejszy film Animal Attack jaki nakręcono. Według mnie jedno z największych osiągnięć Spielberga. Film, który zrewolucjonizował gatunek i po dziś dzień jest cytowany. Wiele scen zapada w pamięć, klimat - niesamowity, a końcówka to już klasyka, która na stałe się wpisała do historii kina. Pojedynek trzech mężczyzn na kutrze z rekinem nie zestarzał się ani trochę i zachwyca do teraz. Zdecydowanie najlepszy film o rekinach jaki powstał. I jednej z najlepszych w swoim gatunku w ogóle. Dodatkowo John Williams napisał genialny soundtrack (pamiętny motyw przewodni!), a aktorzy perfekcyjnie zagrali. 9/10

Wersje lektorskie jakie znam:
TVN - Jacek Brzostyński
TVP - Piotr Borowiec
TV Puls - Maciej Gudowski
TV4 - Daniel Załuski 

Ponadto słyszałem, że na Polsacie czytał Kozioł, na RTL Brzostyński z innym tłumaczeniem i na TNT też to emitowali.

W kwestii sequeli - wiele osób na nie psioczy, ale osobiście je lubię, mimo głupot i debilnych scenariuszy. Oczywiście część druga jeszcze trzyma wysoki poziom i choć "Szczękom" ustępuje to jest również dobrze. Swoje rolę powtórzyło kilka osób, m.in niezawodny Roy Scheider. Ataków rekina mamy więcej, chociaż w finale nie jest tak dynamicznie, niemniej jednak film trzymający w napięciu. 8/10. 

TVN - Jacek Brzostyński
DVD (Naj) - Janusz Kozioł

Niestety najgorzej wypada trójka...głupi scenariusz, mało rekina, efekty nieprzekonujące i jest dość nudno, mimo nawet niezłego klimatu. Aktorzy wypadają nienagannie, muzyka również swoje robi. Ale rekin niemrawy, pojawia się raptem parę razy i nawet się nie porusza...Końcówka się nieco ciągnie, niema żadnego napięcia. 4,5/10.

TVP1 - Janusz Szydłowski

Czwórka w moim odczuciu wypada lepiej, mimo cholernie idiotycznego scenariusza. Chociaż cała intryga jest dość..interesująca. Część nieco nostalgiczna (wiele retrospekcji z jedynki), powraca żona szeryfa Brody'ego i klimat pozostał nawet niezły. Co prawda w napięciu nie trzyma jakoś mocno, ale ogląda się dość dobrze. Końcówka mocno także nawiązuje do części pierwszej. Muzyka ponownie jest na wysokim poziomie, efekty wypadają trochę średnio - rekin nieco "ociężały" Istnieją dwa warianty zakończenia i oba były w TVN.  
Spoiler
W starej wersji, którą nadawali przed laty rekin został wysadzony, a murzyn przeżył jednak i na końcu wypływa. W wersji, którą nagrałem w 2012 (16:9) rekin zostaje nabity na rufę i tak umiera. Postać grana przez Van Peebles'a ginie. Wersja ta także była wyświetlana w TVP1
. 6/10

TVN - Janusz Kozioł (nowa wersja)
TVP - Maciej Gudowski
Odpowiedz

A wczoraj sobie akurat odświerzyłem jedynkę na DVD Wink Oczywiście najlepsza i niezastąpiona część - rewelacyjne napięcie, genialna muzyka i świetne kreacje Scheindera, Dreyfussa i Shawa. Do pozostałych części to nie mam raczej dobrego zdania. Dwójkę co prawda jeszcze na spokojnie dało się oglądać, ale trójka i czwórka jak dla mnie wypadają miernie.
Odpowiedz

Zgadzam się w każdym calu. 2- pierwsze części były naprawdę super, zawsze gdy są emitowane siadam przed telewizorem. Genialna kreacja Roya Scheidera. 3-kę też oglądałem - mimo całego hejtu nie jest tak źle. Może efekty specjalne są słabe, a fabuła troszkę naciągana, to wcale źle się nie ogląda. 4-ki nie pamiętam, oglądałem zbyt dawno, by się wypowiedzieć.
Odpowiedz

Witam kiedyś uwielbiałem ale ostatnio gdzieś spotkałem ten fil i powiem ze nie spodobał mi się nie wiem dlaczego może za stary
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości