Forum

Nie masz konta? Dołącz do nas
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Z Archiwum X (1993-2002)

Na pewno pamiętacie ten kultowy serial. Ja niestety pamiętam go szczątkowo, żadnego konkretnego odcinka w pełni nie pamiętam. Ale często zdarzało mi się oglądać jak "Z Archiwum X" robiło furorę w czasach świetności Polsatu. Było naprawdę tajemniczo i często jak to się mówi - można było się wzdrygnąć. Już sam opening ze swoją charakterystyczną muzyką powodował często gęsią skórkę. Serial czasem potrafił bardziej przestraszyć niż niejeden horror. Może nie tyle co przestraszyć, co spowodować niesamowite napięcie i uczucie niepokoju. Przeważnie intryga była całkiem ciekawa i czekało się na rozwiązanie zagadki itd. Chętnie bym sobie pooglądał "Z Archiwum X", ale na otwartych kanałach zdaje się nie leci. Kilka lat temu chyba TVP Seriale emitowało, ale nie miałem czasu oglądać. Na 2016 zapowiadany jest nowy sezon i do swoich ról powrócą Duchovny-Anderson. Ciekawe, czy się uda? Mam nieco obawy, ostatni film kinowy okazał się falstartem, a serial zakończono w 2002. Emisja będzie na kanale FOX.
Odpowiedz

Ja pamiętam bardzo dobrze ten serial, w szczególności emitowany na Polsacie. Wcześniej chyba TVP 2 go nadawało. Niektóre odcinki nagrywałem na VHS. Jak w każdym serialu były lepsze i gorsze momenty. Później seria zaczynała nużyć i zdjęli ją z ramówki. W sumie nawet się ucieszyłem z tego faktu, bo zbyt często słyszałem muzykę z czołówki serialu Smile

Akurat to były jeszcze dobre czasy i było co wybierać z serialowych produkcji. Mimo to serial uważam za całkiem udany, chociaż do grona moich ulubionych nigdy się nie zaliczał.
Odpowiedz

Mi zawsze "Z Archiwum X" kojarzyło się z Polsatem, gdybym nie czytał w sieci, to nigdy bym nie podejrzewał, że TVP wcześniej emitowało to. Dopiero jak TVP Seriale zaczęło powtarzać to mnie zdziwiło, że mają to w swoim archiwum i doczytałem, że TVP nadawało duuużo wcześniej niż Polsat. Regularnie nigdy nie oglądałem tego, po prostu jak czekało się na jakiś "Megahit", to wcześniej z reguły dawali "Z Archiwum X". No i czasem jak skakało się po kanałach to trafiło się i patrzyło. Pamiętam dużo scenek i fragmentów - ale z których odcinków/sezonów one pochodzą to niema możliwości stwierdzić.

P.S - tak dodam, że wcześniej na Polsacie szło trafić coś fajnego w godzinach popołudniowych. "Świat według Bundych", "MacGyver", "Świat według Kiepskich", "13 posterunek", czy właśnie "The X-Files". Jak włączyło się, to zawsze coś fajnego było. Jeszcze był serial "Agentka o 100 twarzach" i też Polsat emitował chyba.
Odpowiedz

Tak Polsat miał dobrą ramówkę. Zresztą nie tylko Polsat, TVP, RTL 7 też swego czasu ciągnęło. Pamiętam jeszcze "Na wariackich papierach", "Dynastię", "Policjanci z Miami", właśnie "MacGyver". Perełką Polsatu był "Słoneczny patrol", ale chyba emitowali też "Żar tropików" - chociaż na 100% nie jestem pewien, czy oglądałem na Polsacie czy na TVP.

Swoją drogą ostatnio odkopałem nagranie - właściwie fragment - "Passion and Paradise"/ "Zbrodnia w raju" z 1989 r. Nagranie własne, muszę tylko poszukać gdzie był ten serial emitowany, bo za cholerę nie mogę sobie przypomnieć.
Odpowiedz

Teraz wznowili serię 6 odcinków jednak jak dla mnie słaba
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości