Forum

Nie masz konta? Dołącz do nas
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Profil Facebook + Youtube
Pierwsza sprawa tyczy się Facebooka. Aktualnie jeśli chodzi o nasz profil, jestem jedynym administratorem i ciężko połączyć mi umieszczanie wpisów z inną działalnością na stronie i forum. Ponadto mam ograniczone gusta, jeśli chodzi o style filmowe i muzyczne, co więcej moja wiedza też już nie jest w tym temacie tak szeroka jak kiedyś. Jeśli ktoś z was byłby chętny do pomocy, to zachęcam do pisania.

Dla ścisłości, nie żebym wybierał się na emeryturę, albo wysługiwał się innymi czy coś w ten deseń, ale raczej bym mógł skupić się bardziej na innych rzeczach na stronie i forum, a jednocześnie, by było ciekawiej i działo się więcej.

Druga kwestia związana jest z serwisem Youtube. Od dłuższego czasu myślałem nad tym, by utworzyć profil dla naszej strony. Póki co dla jakieś większej aktywności związanej z komentowaniem zamieszczanych utworów przez innych użytkowników na tej platformie. Nie mam natomiast jeszcze żadnej wizji, co do tego, co byłoby przez nas umieszczane? Także czekam na propozycję, być może również w przyszłości na pomoc w temacie działalności w tym zakresie, jest to sprawa na dłuższą metę, ale zawsze warto to wcześniej rozważyć.
Odpowiedz

Na koncie Youtube proponuję może wstawić jakieś klasyczne kawałki rockowe, albo całe filmy akcji z jakimiś starymi i ciekawymi wersjami lektorskimi Wink
Odpowiedz

Całych filmów bym nie radził bo mogą zablokować konto, lepiej po prostu dawać co ciekawsze fragmenty ew. całe klasyki które są w domenie publicznej.
http://www.fesfilms.com/public-domain/
Nawet nie wiedziałem że seria Uliczny Wojownik jest w domenie publicznej.
Chcę aby kraj kochał nas tak jak my go kochamy!
Odpowiedz

Właśnie, tak jak zasugerował MarcinK. Co prawda z tego co się orientuję jeśli chodzi o Youtube, czy inne tego typu serwisy ich polityka w sprawie prawa autorskiego jest inna - na całe szczęście, to mimo to raczej nie wskazane byłoby umieszczanie utworów - filmów, muzyki, seriali, itd. bez uprawnienia.

Myślałem właśnie o czymś takim, jak umieszczanie fragmentów - głównie w celu krytycznej analizy, bawienie się w jakieś porównania wersji lektorskich, dubbingu, jakości filmów etc.

Krytyczna analiza, tworzenie nowego utworu na podstawie starych/innych utworów jest przez prawo autorskie dozwolone i można się tego trzymać.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości