Forum

Nie masz konta? Dołącz do nas
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zjawiska paranormalne
Temat ogólny - historie/miejskie legendy/zjawiska paranormalne itd. Żeby jakoś zacząć temat - są dwie ciekawe historie i ciekawi mnie co wy o nich myślicie. 

1. Przełęcz Diatłowa - Pewnie każdy z was o tym słyszał. Grupa osób - 9 studentów zginęło w niewyjaśnionych okolicznościach w 1959r., w północnej części Uralu. Całość jest niezwykle ciekawa, bo historia autentyczna i w żaden możliwy sposób nie da się wyjaśnić. Nie wiadomo co tam się wydarzyło. Lawina? Rządowy spisek? Ciężko wszystko w logiczną całość połączyć. Jakoś nie chce mi się wierzyć w UFO, czy inne nadprzyrodzone zjawiska. Ale historia jest intrygująca.

2. Eksperyment "Filadelfia" - rzekomo przeprowadzony 28 października 1943r. Podobno eksperymentowano nad niewidzialnością, ale nie udało się i zakończyło się tragedią. Okręt SS Eldrige miał zniknąć na kilka godzin, pojawić się w innym miejscu i ponownie wrócić do właściwego portu, ale załga poumierała, zlała się pokładem, bądź zwariowała. Oczywiście więcej tutaj domysłów i wymyślonych faktów, niż prawdy, ale także całość dość ciekawa.

P.S - W filmie "Tragedia na Przełęczy Diatłowa" oba wątki połączono w jednym filmie, całość nawet interesująca, ale reżyser za bardzo odjechał w stronę SF. A wy co myślicie o tym wszystkim?
Odpowiedz

Kilka miesięcy temu wyszła Polska gra o przełęczy Diatłowa.

Znam dość sporo historii o UFO w Polsce (mam nawet egzemplarz Ekspresu Reporterów z obszernym reportażem o UFO na Mazowszu).

Tak z pamięci mogę przytoczyć Katastrofę UFO w Gdyni.
21 Styczna 1959 roku około szóstej rano do morza w okolicach Gdyni wpadł świetlisty obiekt w kształcie stożka, zjawisko zaobserwowali pracownicy portu. Nurkowie wysłani by zbadać sprawę nic nie znaleźli. Niektórzy sądzą że w Bałtyku miał rozbić się Amerykański satelita SCORE a plotkę o UFO puścił rząd by zatuszować sprawę. Później pojawiały się informacje o znalezieniu zwłok kosmity na plaży itp.
Chcę aby kraj kochał nas tak jak my go kochamy!
Odpowiedz

Akurat o tym jedynie od Ciebie słyszałem, wcześniej nigdy. Popularną historyjką jest jeszcze katastrofa UFO w pobliżu Roswell. W ogóle Strefa 51 to dość ciekawy temat, nawet odniesiono się do tego w nowej "Godzilli" z 2014.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości