Forum

Nie masz konta? Dołącz do nas
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Martwa Strefa (1979) Stephen King
[Obrazek: 46395_martwa-strefa_400.jpg]

Kolejna książka Kinga, którą udało mi się ostatnio przeczytać. I szczerze polecam, choć nie jest zbyt dynamiczna i niewiele w niej akcji to jednak jest bardzo interesująca. Fabuła jest również ciekawa i książka to raczej dramat, może thriller i wątki nadprzyrodzone właściwie nie występują. No i końcówka tym razem nie przesadzona, jest jednym z najlepszych elementów książki.
Odpowiedz

Czytałem dawno temu, jeszcze wówczas znana była pod tytułem "Strefa śmierci". Zapewne podczas wznowienia, zmieniono też polski tytuł. Faktycznie jest to takie połączenie dramatu i thrillera. Nie jest to z pewnością moja ulubiona powieść autora, ale na pewno jest intrygująca.

Z tego co wiem powstała ekranizacja filmowa, ale nie jestem w stanie ocenić bo nie oglądałem. Za reżyserkę odpowiadał D. Cronenberg, także może podjął zagadnienie jak należy.
Odpowiedz

Ja czytałem wydanie z 1999, jako "Strefa śmierci" już przetłumaczone, takie w żółtej okładce.
Odpowiedz

Książka była 3-krotnie wydawana, 2-krotnie jako Strefa śmierci, pewnie czytałeś to z 2-go rzutu, pierwszy był na początku lat 90-tych jakoś.
Odpowiedz

Wydań było więcej:
http://encyklopediafantastyki.pl/index.p...5%9Bmierci
Chcę aby kraj kochał nas tak jak my go kochamy!
Odpowiedz

Fakt, chodziło mi o wydawców: Prima, Phantom Press i Prószyński i ...

Dzięki za link Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości