Forum

Nie masz konta? Dołącz do nas
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uciekinier (1979) Stephen King
[Obrazek: Uciekinier_Richard-Bachman-Stephen-King,...-129-8.jpg]

King napisał tą książkę pod pseudonimem Richard Bachman, w 1987 została zekranizowana, a w roli Richardsa wystąpił Schwarzenegger. Powieść jest naprawdę rewelacyjna, szczególnie pierwsza połowa, no po prostu genialna. Uciekanie po hotelach i kanałach czyta się w wielkim napięciu. Ale mam zastrzeżenie co do końcówki - niestety Stephen ma tendencje do przesadzania, było tak w "Stukostrachach" i tutaj także końcówka nie jest mocną stroną niestety. Ale to jedyne zastrzeżenie jakie mam do książki. Zarówno wersja literacka, jak i filmowa skupiają się na tym samym przesłaniu, aczkolwiek fabuła nieco została zmieniona. Ale klimat został zachowany, przez co obie wersje są naprawdę dobre.
Odpowiedz

Film i książka to porządny snuff. Fabuły nie ma co porównywać, bo jak wspomniałeś, jest tu troszkę dystynkcji. Książka pozostaje jedną z moich ulubionych spod pióra S. Kinga, mam do niej szczególny sentyment, bo to była jedna z pierwszych pozycji autora, po które sięgnąłem. Film też ma swój klimacik, Arnold daje radę, pozostali aktorzy także dobrze wypadają, także ciężko formułować jakiekolwiek zastrzeżenia. Jak dla mnie kwintesencja lat 80-tych, swoją drogą jeśli lubisz tego typu twórczość, to w wolnej chwili radziłbym zainteresować się twórczością pana D. Cronenberga. Mnie jego filmy naprawdę wciągnęły.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości