Forum

Nie masz konta? Dołącz do nas
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rammstein - Sehnsucht
Sehnsucht to drugi album studyjny niemieckiego zespołu Rammstein. Miał on swoją premierę 22 Sierpnia 1997 roku. Zdobył on ogromną popularność głównie za sprawą singli "Engel" i "Du Hast" które są dwoma najpopularniejszymi singlami zespołu. To dzięki "Sehnsucht" zespół wybił się na światowe półki i dzięki niemu stał się tak popularny.
[Obrazek: 71AQT%2B3QFfL._SL1222_.jpg]
"Sehnsucht" jest świetną kontynuacja "Herzeleid". Dalej mamy piosenki bazujące na mocnym riffie, monotonne dźwięki, genialne klawisze i ciężki, niemiecki wokal Tilla Lindemanna. Kawałki natomiast prezentują się tak:

1. "Sehnsucht"(Tęsknota) - O tęsknocie do płci przeciwnej.
2. "Engel"(Anioł) - O aniołach które wolałyby nimi nie być.
3. "Tier"(Zwierze) - Pedofilia i kazirodztwo.
4. "Bestrafe Mich"(Ukarz mnie) - BDSM
5. "Du Hast"(Ty masz) - O przysiędze i wierności małżeńskiej.
6. "Bueck Dich"(Uchyl się) - Uprzedmiotowanie partnera seksualnego.
7. "Spiel Mit Mir"(Baw się ze mną) - Kazirodztwo i pedofilia w jednym, a możliwe, że też homoseksualizm.
8. "Klavier"(Fortepian) - O zabójstwie pianistki przez zakochanego w niej ucznia.
9. "Alter Mann"(Stary Człowiek) - Przemijanie, "starość nie radość"
10. Eifersucht(Zazdrość) - Szeroko rozumiana zazdrość.
11. Kuess Mich(Pocałuj mnie) -  O waginie :\

Dodatkowo podczas tworzenia "Sehnsucht" zespół zdecydował się na zrobieniu dwóch coverów i to jest jedyny okres w istnieniu zespołu gdy zrobili taki ruch. Pierwszy to "Das Modell" który jest coverem niemieckiej grupy "Kraftwerk" natomiast drugi to bardzo wielu osobom znany cover zespołu Depeche Mode "Stripped". Warto na niego zwrócić uwagę. Jest to według mnie najlepszy cover w historii i jest dodatkowo w mojej opinii lepszy od oryginału Smile

Dodatkowo zespół na b-side'ie ma dwa inne naprawdę dobre kawałki jakimi są "Wilder Wein" i "Kokain". 

Bardzo dobra płyta i naprawdę polecam ją serdecznie. Moimi ulubionymi kawałkami z niej są "Engel", "Bueck Dich" oraz "Tier", a także "Stripped" którego jednak nie znajdziemy na płycie, a na singlu "Stripped".
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości