Forum

Nie masz konta? Dołącz do nas
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rammstein - Herzeleid
24 Września 1995 roku swoją pierwszą płytę wydał jeden z najlepszych zespołów metalowych w historii oraz osobiście moja ulubiona kapela czyli Rammstein. Pierwszy album nosi tytuł "Herzeleid"(Ból Serca). Nazwa wzięła się od tego, że podczas produkcji albumu wielu członków zespołu rozstało się ze swoimi drugimi połówkami. 

[Obrazek: R-97215-1108724723.jpg.jpg]
Pierwszy album to perfekcyjne zdefiniowanie stylu Niemców. Jest monotonnie, ciężko, kontrowersyjnie. Jest to na dodatek najcięższy album zespołu jeśli chodzi o odbiór. Album zawiera 11 utworów(jak każdy zespołu). Prezentują one się tak:

1. Wollt Ihr Das Bett in Flammen Sehen?(Czy chcecie ujrzeć to łoże w płomieniach?) - Traktuje o sadyzmie podczas uprawiania seksu.
2. Der Meister(Mistrz) - Sąd ostateczny, koniec świata, jeźdźcy apokalipsy itp.
3. Weisses Fleisch(Białe Ciało) - O tym co myśli gwałciciel.
4. Asche zu Asche(Z prochu w proch) - Możliwe, że podmiotem lirycznym jest Jezus Chrystus. Traktuje o zmartwychwstaniu i zemście na wrogach.
5. Seemann(Żeglarz) - Tęsknota za kochanką która była/jest prostytutką.
6. Du Riechst So Gut(Pachniesz tak dobrze) - Fetysz wąchania kobiet. Coś na zasadzie "pies szuka suki po zapachu". Możliwe, że także o podrywie.
7. Das Alte Leid(Stara Krzywda) - Rozdrapywanie starych ran. Przywoływanie niemiłych wspomnień.
8. Heirate Mich(Wyjdź za mnie) - Nekrofilia
9. Herzeleid(Ból Serca) - Tęsknota, utrata kogoś bliskiego.
10. Laichzeit(Tarło) - Kazirodztwo i pedofilia w jednym.
11. Rammstein - Hołd dla ofiar katastrofy "Ramstein"
Odpowiedz

Gdzieś czytałem, że podobno David Lynch przyczynił się do wypromowania tej płyty. Ja bardziej kojarzę "Sehnsucht" z bodaj '97/'98, gdzie znajdował się też kawałek Du hast Smile
Odpowiedz

Tak David Lynch przyczynił się wstawiając do filmu "Zaginiona Autostrada" piosenki "Heirate Mich" i "Rammstein" Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości