Forum

Nie masz konta? Dołącz do nas
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Crime Story
#1
Amerykański serial telewizyjny, emitowany w latach 1986-1988 r. Motywem przewodnim jest tutaj walka z przestępczością zorganizowaną, którą prowadzi porucznik Michael "Mike" Torello (genialny Dennis Farina). Na czele mafii stoi zaś bezwzględny Ray Luca (Tony Denison). Mike ma kilka powodów, by ścigać Lucę. Po pierwsze w przeszłości zabił on jego partnera, po drugie Mike już wcześniej miał okazję, by zakończyć działalność Luci, ale mu odpuścił. Obydwaj wychowywali się na ulicach Chicago, ale walka toczyć się będzie w Las Vegas - gdzie przestępczość zorganizowana postanowiła zagościć ze względu na ogromne możliwości finansowe.

[Obrazek: z9270693Q,Crime-Story.jpg]

Głównym producentem serialu jest Michael Mann - kojarzony przede wszystkim z innej produkcji - "Miami Vice". O więzach pomiędzy obiema produkcjami, świadczyć może chociażby fakt, że Dennis Farina także kilkukrotnie wystąpił w serialu Policjanci z Miami - wcielił się w postać Alberta Lombarda, capo pracującego dla mafijnej rodziny Librizzich.

Produkcja zdobyła rzesze fanów na całym świecie. W pewnym momencie pojawił się nawet ogromny problem, bowiem godzinowo nakładały się emisje kilku seriali: Miami Vice, Crime Story i Moonlighting - gdzie wszystkie uważane były i właściwie po dziś dzień uważane są za kultowe.
Odpowiedz

#2
Jak ja dawno tego serialu nie oglądałem, ale z chęcią bym go sobie przypomniał po tylu latach. Pamiętam głównie to, że miał świetną atmosferę oraz klimatyczny soundtrack.
Odpowiedz

#3
duży plus niewątpliwie dla Mann'a, facet potrafi budować dobrą atmosferę zarówno w filmach i serialach
OdpowiedzSkocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości