Forum

Nie masz konta? Dołącz do nas
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ostatnio oglądane
"Barbarzyńcę" znam tylko z Polsatu - wersję z Brzostyńskim (4:3) i Łukomskim (16:9). Obie mają to samo tłumaczenie i od bity ujdą, chociaż chciałbym z jakimś ciekawszym lektorem to obejrzeć. Niemniej jednak są jak najbardziej oglądalne.

Zgadzam, że "Niszczyciel" jest fajny - również lubię ten film i zgadzam się też, jeśli chodzi o wersję TVN - mają niezłą, możliwe, że ogląda się lepiej ten film z Koziołem niż z Knapikiem z VHS. Tłumaczenie także chyba lepsze u pana Kozioła.
Odpowiedz

Obejrzałem wreszcie film "Looper - Pętla czasu", o którym przez moment było głośno w 2012 roku. Jest to całkiem fajne SF, nie przesadzone i oszczędne. Niema zbędnego efekciarstwa i nadmiernego CGI. ilość akcji jest stonowana, więc niema przesytu. Fabuła jest nieco naiwna, ale ogólnie ujdzie. Film momentami zaskakuje, spodziewałem się, że obie wersje naszego bohatera dogadają się i zrobią sieczkę wszystkim bad-guyą, ale tak się nie dzieje i każdy pilnuje swojego nosa, co w sumie jest miłym zaskoczeniem. Było naprawdę sporo filmów gdzie spotykają się dwa wcielenia jednej osoby i stają przeciw wrogom. Tak było choćby w "6-tym dniu", "Strażniku czasu" itd.  Minusem jest, że tempo nieco siada, mamy parę dłużyzn i końcówka mogła być nieco ciekawsza/bardziej dramatyczna. Oceniam na 6/10. 

P.S - mam nadzieję, że Polsat tego nie ocenzurował, bo tam oglądałem Tongue.

Odświeżyłem sobie też "Hooligans" (2005) - solidny film, idealnie pokazujący środowisko kiboli. Świetna jest historia, która w sumie każdemu z nas mogła się przytrafić. Matt, ambitny, ale mocno naiwny student zostaje wyrzucony z Harvardu (notabene niesłusznie) i przypadkowo spotyka Pete'a, który wkręca go do swojej ekipy. Z Mattem można się utożsamiać i jest to postać którą od razu da się polubić. Reszta aktorów również gra świetnie - widać w nich wrogość i nienawiść do innych grup kiboli. Jednym minusem są nieco chaotycznie nakręcone sceny ustawek, poza tym ambitny, realistyczny i godny polecenia film. 7/10

Jest też część druga i trzecia, ale o wysokim poziomie realizacji tych filmów chyba możemy zapomnieć. Jeden opowiada o bitkach w więzieniu, drugi o zemście - oryginale? Nie sięgałem nawet po to.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości