Forum

Nie masz konta? Dołącz do nas
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rammstein - Reise, Reise
"Reise, Reise" to czwarty album niemieckiego zespołu Rammstein. Swoją premierę miał 27 Września 2004 roku. Jest to dość odmienny pod względem opinii ludzi twór. Jedni twierdzą, że jest świetny i innowacyjny inni twierdzili, że kiepski, zbyt popowy i przede wszystkim zakłamany. Dlaczego zakłamany? Otóż pierwszym singlem albumu był killerski, ostry, ciężki utwór pt. "Mein Teil". Ludzie nagrzani dodatkowo słowami ludzi którzy płytę przesłuchali czekali na nowy album. Twierdzili, że cała płyta będzie taka jak "Mein Teil". Mylili się.
[Obrazek: cover.jpg]
Album jest przede wszystkim jednym wielkim eksperymentem. Mamy tu jedynie 3 metalowe utwory(Mein Teil, Keine Lust, Dalai Lama). Pozostałe są to różne eksperymenty takie jak szanta(Reise, Reise), akustyka(Los) czy też pop(Amerika). Tracklista prezentuje się tak:
1. "Reise, Reise"(Podróż, podróż) - O morskich podróżach, przygodach itp.
2. "Mein Teil"(Mój członek) - Kanibalizm.
3. "Dalai Lama"(Dalajlama) - Katastrofa samolotowa.
4. "Keine Lust"(Brak ochoty) - Próżność, lenistwo.
5. "Los"(Bez) - Autobiografia zespołu.
6. "Amerika"(Ameryka) - Satyra na temat uzależnienia świata od USA.
7. "Moskau"(Moskwa) - Fascynacja stolicą Rosji.
8. "Morgenstern"(Gwiazda Poranna) - Mówi o brzydocie choć są też teorię, że jest o islamskich kobietach i pogardzie co do ich obowiązkowego ubioru.
9. "Stein Um Stein"(Kamień na kamieniu) - Historia człowieka który był tak mocno zakochany w kobiecie, że postanowił uczynić ją częścią swego domu.
10. "Ohne Dich"(Bez Ciebie) - O utracie bliskiej osoby
11. Amour(Miłość) - Dosłownie o miłości we wszelkich wariacjach.

Ogólnie mam problem z tą płytą. Z jednej strony są na niej kawałki które kocham(Keine Lust, Mein Teil, Stein Um Stein), ale są też takie których niecierpię(Moskau, Ohne Dich, Amour), a są też kompletnie mi obojętne(Los, Dalai Lama). Koniec końców nie uważam jej za złą, ale też mnie specjalnie nie porywa. Nie tak jak trzy pierwsze Smile
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku
Rammstein - Reise, Reise - przez Korstern - 14-09-2015, 14:38

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości