Forum Retro.net.pl
Unikalne emisje w TV - Wersja do druku

+- Forum Retro.net.pl (https://forum.retro.net.pl)
+-- Dział: Strefa użytkownika (https://forum.retro.net.pl/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Dział: Luźne rozmowy (https://forum.retro.net.pl/forumdisplay.php?fid=24)
+--- Wątek: Unikalne emisje w TV (/showthread.php?tid=398)

Strony: 1 2 3

Unikalne emisje w TV - Goro Gondo - 10-02-2016

Temat taki zbiorczy - jakie unikalne wersje TV nadal emituje. Głównie chodzi mi tu o te "główne" kanały. Unikalne, albo raczej - stare z kultowymi lektorami. Ostatnio wyłapałem tak: 

Mściciel z Hong Kongu - TVN, Zdzisław Szczotkowski 
Kickboxer 4 - TV4, Zdzisław Szczotkowski 
Biały Kruk - TV4, Lucjan Szołajski 
Kickboxer V- TV4, Lucjan Szołajski (niestety nie oglądałem, fragment jedynie widziałem) 
Zaginiony w akcji - TV4/TV6 - Tomasz Knapik 
Zaginiony w akcji 2 - TV4/TV6 - Tomasz Knapik 
Terminator 3: Bunt Maszyn - Polsat, Tomasz Knapik 
Czwarta wojna - TVN Jacek Brzostyński 

Oczywiście jest tego więcej, a na kanale TNT jest bardzo dużo różnych wersji unikalnych, czy z kultowymi lektorami. Wyłapaliście jakieś jeszcze?

RE: Unikalne emisje w TV - MarcinZ - 11-02-2016

Może:

Krytyczna decyzja - Janusz Kozioł

RE: Unikalne emisje w TV - Goro Gondo - 11-02-2016

Zapomniałem - TV4 nadal nadaje "Omena" w starej wersji 4:3 z Brzostyńskim.

RE: Unikalne emisje w TV - Kr00kiet - 11-02-2016

Kevin sam w domu i Sami Swoi, są rzadko emitowane.
Nie no, żartuje. Pisząc teraz na poważnie, to w tv nie widziałem:

- Friday 13th (1980)
- Koszmar z Ulicy Wiązów od drugiej części do Nowego Koszmaru Wesa Cravena.

Chodzi nam o unikalne wersje lektorskie, jakie jeszcze w TV się trafią. Lub jakieś inne ciekawe/specyficzne wersje emitowane przez TV.

RE: Unikalne emisje w TV - Kr00kiet - 11-02-2016

Ok, ok, załapałem.

Teraz coraz trudniej wyłapać takie rodzynki. Wydaje mi się, że jeszcze z kilka lat temu trafiłem na "Na krawędzi" (1993) - z tłumaczeniem pana T. Beksińskiego. To ten słynny tekst, w którym padają chyba najlepsze bluzgi. Nie pamiętam gdzie był emitowany - może Polsat lub TVP.

Nie wiem czy teraz emitowane jest tłumaczenie T. Beksińskiego (czyta Jarek Łukomski)? Jakoś ostatnio nie trafiłem.

W ogóle dodam, że tłumaczenia pana T. Beksińskiego bardzo mi się podobają. Facet tłumaczy z wigorem i z pazurem, nie pomijając detali. Mógłbym zaryzykować stwierdzeniem, że wszystkie produkcje, w których odpowiada za tłumaczenie to unikaty.

Dodaję kolejny, ale liczę, że może ktoś to zweryfikuje.

"Alive, Dramat w Andach" (1993) TVN/TVN7 - Mirosław Utta.

Kilka lat temu oglądałem ten film, pamiętam że jeszcze czytał pan Mirek Utta. Nie wiem jak jest obecnie, film był emitowany ostatnio - może kilka miesięcy temu.

"Na krawędzi" z Łukomskim należało do Polsatu i tam leciało, ale kupę lat temu. Od jakiegoś czasu daje to TVP, ale wersja z Gudowskim i całkowicie cenzurowana. Nie pamiętam, kiedy ostatnio Polsat dawał "Na krawędzi".

"Gladiator "- TVN często to daje z Andrzejem Matuelm

W ogóle na TVN często jeszcze można Uttę spotkać.

Dziś po raz pierwszy obejrzałem film "System" / "The Net" z 1995 r. z Sandrą Bullock w roli głównej. Czytał Paweł Straszewski dla TV4. Lektor może nie powala, a nie wiem czy są inne wersje.